راه‌اندازی مرجع استعلام کتب در دست ترجمه توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی

پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، باهدف بهینه‌سازی و پیشگیری از موازی کاری و عدم نشر آثار تکراری در حوزه علوم ورزشی اقدام به راه‌اندازی مرجع استعلام کتب در دست ترجمه نموده است

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، دکتر حامد عباسی سرپرست معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه در گفتگو با روابط عمومی بابیان اینکه این سامانه شامل کتاب‌هایی است که در حال حاضر توسط پژوهشگران حوزه علوم ورزشی ترجمه می‌شوند افزود: با ایجاد این سامانه، پژوهشگران می‌توانند از کتب در دست ترجمه اطلاع یابند.. با انتشار عناوین کتب در دست ترجمه، پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به حوزه ترجمه می‌توانند با استعلام و انتخاب هدفمند آثار از دوباره‌کاری در حوزه نشر علوم ورزشی پرهیز کنند.

وی گفت: این بخش به‌عنوان یک پایگاه داده مرجع می‌تواند به بهبود کیفیت توسعه علوم ورزشی و جهت‌گیری اقدامات پژوهشگران در کشور راهگشا باشد.

سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه تصریح کرد: پژوهشگران می‌توانند جهت استعلام و ثبت آثار در دست ترجمه خود به تارنمای انتشارات پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی به نشانی: www.pub.ssrc.ac.ir مراجعه و با ورود به‌حساب کاربری خود از بخش "ارسال و پیگیری آثار" اقدام نمایند.

او افزود: آثار ارسالی توسط انتشارات پژوهشگاه موردبررسی قرار خواهد گرفت و در صورت واجد شرایط بودن، جهت بهره‌برداری سایر پژوهشگران در سامانه ثبت و در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد:  آثار دریافتی به مدت 6 ماه در سامانه استعلام کتب پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی قرار خواهند گرفت همچنین در این مدت مترجمان می‌توانند پیشرفت مراحل چاپ (مانند اخذ پذیرش اولیه، اخذ مجوزهای لازم و یا چاپ نهایی اثر) را از طریق سامانه به اطلاع کارشناسان برسانند و انتشارات پژوهشگاه بر اساس موارد ارسالی اقدام به بروز رسانی وضعیت این آثار خواهد نمود.